17
wrz

Trasa spacerowa - krok po kroku

Po udanej renowacji trasy spacerowej, zapraszamy na cykl wpisów, które przybliżą Wam najważniejsze i najciekawsze punkty turystyczne, które trzeba zobaczyć podczas zwiedzania Nikiszowca.

Zwiedzanie zabytkowego osiedla w Nikiszowcu warto rozpocząć od Muzeum Historii Katowic (a konkretnie jego Działu Etnologii Miasta), w którym znajduje się również punkt Informacji Turystycznej. To tu można zaopatrzyć się w mapki z trasą zwiedzania, uzyskać informacje o osiedlu i jego atrakcjach, zakupić książki z szerokiego wachlarza wydawnictw a przede wszystkim – zwiedzić muzeum !

Na naszej mapie, Muzeum/Punkt Informacyjny opatrzone są numerem 1 a sam budynek położony jest przy ulicy Rymarskiej na którą można trafić idąc z Placu Wyzwolenia lub od strony lodowiska.

Siedziba obecnego Muzeum/Informacji Turystycznej służyła kiedyś za pralnię i magiel, które teraz są dostępne do zwiedzania jako część ekspozycji. Oddział Etnologii Miasta posiada szeroką kolekcję zbiorów z czasów urbanizacji i industrializacji, min. w odniesieniu do mieszkania i funkcjonowania rodziny, zwyczajowością czy sztuką tego okresu.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Muzeum:

https://www.mhk.katowice.pl/index.php/home/o-muzeum-szczegoly

Fot. www.zabytkitechniki.pl

Back to Top