23
gru

Zapraszamy na Koncert Kolędowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich na Koncert Kolędowy "Przybieżeli do Betlejem Pasterze". Szczegóły na plakacie!

1
gru

NAJPIĘKNIEJSZE OKNO NIKISZOWCA 2019

Najpiękniejsze okno Nikiszowca 2019

Od początku powołania  Stowarzyszenia  Razem dla Nikiszowca do zadań, jakie sobie wyznaczyliśmy,  należy dbałość o zieleń  i ukwiecenie  osiedla. I tak co roku, wiosną, wydajemy mieszkańcom sadzonki kwiatów i roślin  do obsadzenia donic  i rabat.  Następstwem tych  działań jest ogłaszany każdego lata od 2010 roku konkurs na Najpiękniejsze Okno Nikiszowca. Dzięki temu Nikisz zyskał pięknie ukwiecone okna, balkony, mini ogródki i zielone ściany.

W tym roku za Najpiękniejsze okno Nikiszowca uznano zestawienie wiszących kwiatów pod wykuszem w budynku przy ul. Nałkowskiej 9. Twórcy  kompozycji  otrzymają nagrodę główną, którą  jest 80 balkanów, srebrna moneta o średnicy 38,61 mm z zatopioną kolorową fotografią ul. św. Anny.   Moneta ma wartość kolekcjonerską.  Srebrny  balkan wyemitowano w ilości 500 sztuk, z czego już dziesiąty egzemplarz trafi  w ręce laureatów naszego konkursu.

Wzorem poprzednich lat,  przyznano  wyróżnienia. Tym razem, z okazji jubileuszowej edycji konkursu będzie ich aż 5. Wyróżnienia  - dyplom i nagrodę otrzymują lokatorzy :

ul. Odrowążów 9, za ciekawe ukwiecenie  loggii I piętra,

Rymarskiej 1 za wielobarwne kwiaty w skrzynkach na parterze budynku, w których z wdziękiem siedział kot.

Janowskiej 8 za ukwiecone skrzynki i wiszące donice  balkonu II piętra,

Nałkowskiej 4, gdzie na I piętrze w oknach przykuwały wzrok pelargonie o niespotykanej barwie,

Czechowa 1, za utworzenie na osiedlu pierwszego mini ogródka i posadzenie pnączy od strony ulicy, dbałość,  by z  każdym rokiem  w ogródku zakwitał  inny kwiat.

Za sprawą konkursu ulica Czechowa stała się najbardziej ukwieconym traktem osiedla.
Jednocześnie należy przypomnieć  o lokatorach z  ul. Ficka, którzy są autorami największej liczby mini ogródków czyli dekoracji okienek piwnicznych.

Wszystkim mieszkańcom dbającym o zieleń bardzo gorąco dziękujemy i zachęcamy do dalszych starań o przyjazną, zieloną  przestrzeń wokół.

Zapowiadamy  zmianę regulaminu konkursowego - po 10 latach oceny kwiatów od ulic, od 2020 roku będziemy zaglądać na place – podwórka.

Tegorocznym laureatom gratulujemy i dziękujemy. Zapraszamy po odbiór nagród w niedzielę 8 grudnia br.  o godz. 13.40 na estradę  świątecznego Jarmarku na Nikiszu.

W imieniu Zarządu
Stowarzyszenia Razem dla Nikiszowca

Elżbieta Zacher
Jadwiga Szandar

Back to Top