22
cze

Placemaking w Katowicach.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze wydarzenia odbywające się w ramach inicjatywy City + Urban Do Tank, pod nazwą “Katowice Places”.

W ramach inicjatywy City+ UDT będziemy realizować i promować “Placemaking” -  wzmacnianie i budowanie lokalnych społeczności wokół miejsc - przestrzeni publicznych,  i  budowanie miejsc - przestrzeni publicznych wokół lokalnych społeczności. Chcemy przekazywać wiedzę i narzędzia, które pomogą w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego skupionego wokół przestrzeni publicznych małych ojczyzn i zdolnego do wzięcia odpowiedzialności za otaczającą przestrzeń.

Podczas nadchodzących wydarzeń goście z Amsterdamu przedstawią dobre praktyki oraz liczne przykłady sukcesów oddolnego podejścia  w kształtowaniu i zarządzaniu przestrzenią publiczną.

W czwartek 25 czerwca o 16:30  w bibliotece CINiBA odbędzie się wykład Brendy Hunt - menedżer amsterdamskiej dzielnicy East Docklands pt. “Sharing power with the local community - the bottom up approach”.

W sobotę 27 czerwca od godziny 9 w katowickim Nikiszowcu odbędą się warsztaty Place Game z Peterem Groenendaalem z organizacji Placemaking Plus. Place Game jest sprawdzoną metodą opracowaną przez organizację Project for Public Spaces z Nowego Jorku polegającą na wciągnięciu lokalnej społeczności w ocenę przestrzeni publicznych i wygenerowanie pomysłów na jej poprawę. W kolejnym kroku pomysły te zostaną wykorzystane jako podstawa do realnej zmiany.

Wydarzenia w ramach City + Urban Do Tank “Katowice Places” realizowane są dzięki współpracy Koła Naukowego Pro Futuro, Studenckiego Koła Naukowego “Nieruchomości” i Koła Naukowego Area z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Koła Naukowego Antyrama z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Stowarzyszenia Razem dla Nikiszowca.

Razem damy radę!

 

unnamed (1) unnamed

21
cze

Akademia Doświadczenia

24 czerwca o godz. 17.00  w nikiszowieckiej Galerii Rossberg przy ul. Janowskiej 2/2  odbędzie się kolejne spotkanie  warsztatowe z cyklu Akademia Doświadczenia.

Tym razem czeka nas Truskawkowy zawrót głowy czyli przygotowywanie przetworów z truskawek.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem. Wystarczy przyjść.

Akademia doświadczenia to projekt realizowany przez Instytucję Kultury Miasto Ogrodów przy współudziale naszego Stowarzyszenia.

Terminy i tematy kolejnych spotkań na załączonym plakacie.

unnamed

10
cze

Industriada 2015 [Galeria Szyb Wilson]

13 czerwca, godz. 14.00-19.00
INDUSTRIADA

42 zabytki, ponad 370 imprez i jeden festiwal – to może być tylko INDUSTRIADA. Zaczyna się rozruchem w piątkowy wieczór (12.06, szczegóły na www.industriada.pl), a z pełną mocą rusza w sobotę 13 czerwca. Spędźcie ją z nami!

PROGRAM

Cały dzień:
Zwiedzanie dźwiękowe – skanuj QR kody i usłysz, jak pracuje kopalna!
Historie przedmiotów zakurzonych – muzeum jednodniowe
Pochwal się swoim przepisem! – wymiana ciast i receptur
Tworzymy INDUSTRIADOWĄ makatkę
Warsztaty plastyczne dla najmłodszych
Śląskie zabawy słowne

Zwiedzanie z przewodnikiem:
godz. 14.30 i 16.30 – zwiedzanie dźwiękowe z przewodnikiem
godz. 15.30 i 17.30 – zwiedzanie Szybu Wilson z jego byłymi pracownikami

Warsztaty:
godz. 15.00-16.00 Dej nom znać, jak mamy warzyć – warsztaty kulinarne
godz. 15.00-18.00 Zagraj z nami! – gry podwórkowe

Pozostałe atrakcje:
od godz. 14.00 Rowerowa gra terenowa
godz. 17.00 Koncert – Bobby The Unicorn

Wstęp wolny!

Dowiedz się więcej o naszych wydarzeniach: www.szybwilson.org

 

Rowerowa gra terenowa dla całej rodziny podczas INDUSTRIADY 2015 (13.06.2015 Sobota)
Dla wszystkich spragnionych wyzwań zaplanowaliśmy trasę rowerową (Galeria Szyb Wilson – Nikiszowiec – Giszowiec – Galeria Szyb Wilson) z zagadkami. Każdy obiekt na trasie będzie krył w sobie zadanie, pytanie lub quiz do rozwiązania. Pamiętaj, za poprawne wykonanie zadania otrzymasz pieczątkę. Jeśli uda Ci się zebrać wszystkie pieczątki, po powrocie do szybu będzie czekać na Ciebie upominek. Świetna zabawa gwarantowana. Rajd będzie odbywał się w kilkuosobowych drużynach. Start poszczególnych grup będzie następował co 15 minut począwszy od godziny 14.00, trasa pokonywana będzie na podstawie mapek. Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w atrakcji tylko pod opieką dorosłych. Przyjmujemy zarówno zgłoszenia kilkuosobowych grup, jak i uczestników indywidualnych, którzy zostaną połączeni w 4-6 osobowe drużyny.
Zgłoszenia : 32 730 32 20 lub projekty@szybwilson.org"
Organizator :
Galeria Szyb Wilson oraz Eko Art Silesia

http://szybwilson.org/zobacz?item=215#rowerowagraterenowa

https://www.facebook.com/galeria.szybwilson/photos/a.181851298615974.44743.180154812118956/620871951380571/?type=1&theater
http://www.industriada.pl/Wyszukiwarka/Program-wydarzen?szukana_fraza=Galeria%20Szyb%20Wilson%20&program_wydarzen=358548&sortasc=0#search-results"

 

Industriada2015

10
cze

Art Naif Festiwal

12 czerwca galerię ponownie wypełnią zaczarowane światy malarzy naiwnych. Motywem przewodnim jest Skandynawia, dlatego możemy oczekiwać, że szczególnie wiele pojawi się prac artystów z północny Europy.

Pierwszy wieczór Art Naif Festiwalu jak zwykle ma być wyjątkowym świętem poświęconym sztuce, która „rozgrzewa serca i koi duszę”. Swoją obecność zapowiedziało wielu artystów z Danii i Finlandii, ale także Australii, Rumunii, Izraela, Ukrainy, Austrii czy Słowenii. Zawsze licznie zjawiają się także polscy twórcy, i to nie tylko lokalni. Podczas wystawy będzie można podziwiać prace malarzy, rzeźbiarzy i ceramików jeszcze z 25 innych państw, w sumie zaprezentuje się ponad 300 artystów.

Otwarcie upłynie w klimacie szwedzkiej nocy świętojańskiej, trochę przyspieszonej, bo ta prawdziwa dopiero w kolejny weekend. Na pewno jednak pojawią się tradycyjne w tym dniu przysmaki: przede wszystkim truskawki ze śmietaną, zaś każdy fan połączenia kawy i słodkości może zrobić sobie przerwę na fika – czyli kawę z cynamonową drożdżówką. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych z motywem konika Dala w roli głównej.

Na zakończenie – muzyczna gwiazda wieczoru – fiński kwartet Sväng, który od 2004 roku udowadnia, jak wielkie możliwości kryje w sobie mała harmonika ustna.

Wstęp wolny.

więcej informacji na www.artnaiffestiwal.pl

10989172_940104529343442_1019255885882891822_n

Back to Top