Podczas tegorocznej, już VII edycji konkursu Najpiękniejsze Okno Nikiszowca pojawiły się na osiedlu kolejne pięknie ukwiecone okna i balkony a także nowe mini ogródki.
Za Najpiękniejsze okno Nikiszowca w 2016 r. uznano okna i mini ogródek założony przy ul. Odrowążów 11 przez lokatorów mieszkania nr 2. Jako zdobywcy I nagrody otrzymają okolicznościową, kolekcjonerską monetę z wizerunkiem osiedla.
Wzorem poprzednich lat przyznano także trzy wyróżnienia, a otrzymają je mieszkańcy:
- św. Anny 10 / 4 za obsadzenie skrzynek loggii pięknymi kwiatami, które długo cieszyły oczy wszystkich przechodzących tą wyjątkową ulicą,
- Czechowa 5/6 za kwiaty na parapetach loggii i wprowadzenie wewnątrz donic z pelargoniami,
- Odrowążów 9 / 2 za zagospodarowanie skrawków ziemi pod oknami i poprowadzenie pnączy wzdłuż ryzalitów wzdłuż budynku przy ul. Czechowa 9
Za sprawą tegorocznych laureatów ulica Czechowa stała się najbardziej ukwieconym traktem osiedla.
Jednocześnie należy przypomnieć o lokatorach z ul. Ficka, którzy są autorami największej liczby mini ogródków czyli dekoracji okienek piwnicznych.
Wszystkim mieszkańcom dbającym o zieleń bardzo gorąco dziękujemy i zachęcamy do dalszych starań o przyjazną, zieloną przestrzeń wokół.
Tegorocznych laureatów zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród , co nastąpi 4 grudnia br. około godz. 15.30 na estradzie Świątecznego Jarmarku.
W imieniu Zarządu Stowarzyszenia Razem dla Nikiszowca
Elżbieta Zacher