22
Cze

Placemaking w Katowicach.

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze wydarzenia odbywające się w ramach inicjatywy City + Urban Do Tank, pod nazwą “Katowice Places”.

W ramach inicjatywy City+ UDT będziemy realizować i promować “Placemaking” -  wzmacnianie i budowanie lokalnych społeczności wokół miejsc - przestrzeni publicznych,  i  budowanie miejsc - przestrzeni publicznych wokół lokalnych społeczności. Chcemy przekazywać wiedzę i narzędzia, które pomogą w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego skupionego wokół przestrzeni publicznych małych ojczyzn i zdolnego do wzięcia odpowiedzialności za otaczającą przestrzeń.

Podczas nadchodzących wydarzeń goście z Amsterdamu przedstawią dobre praktyki oraz liczne przykłady sukcesów oddolnego podejścia  w kształtowaniu i zarządzaniu przestrzenią publiczną.

W czwartek 25 czerwca o 16:30  w bibliotece CINiBA odbędzie się wykład Brendy Hunt - menedżer amsterdamskiej dzielnicy East Docklands pt. “Sharing power with the local community - the bottom up approach”.

W sobotę 27 czerwca od godziny 9 w katowickim Nikiszowcu odbędą się warsztaty Place Game z Peterem Groenendaalem z organizacji Placemaking Plus. Place Game jest sprawdzoną metodą opracowaną przez organizację Project for Public Spaces z Nowego Jorku polegającą na wciągnięciu lokalnej społeczności w ocenę przestrzeni publicznych i wygenerowanie pomysłów na jej poprawę. W kolejnym kroku pomysły te zostaną wykorzystane jako podstawa do realnej zmiany.

Wydarzenia w ramach City + Urban Do Tank “Katowice Places” realizowane są dzięki współpracy Koła Naukowego Pro Futuro, Studenckiego Koła Naukowego “Nieruchomości” i Koła Naukowego Area z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Koła Naukowego Antyrama z Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Stowarzyszenia Razem dla Nikiszowca.

Razem damy radę!

 

unnamed (1) unnamed

Back to Top