9
Lis

36 nowych drzew w Nikiszowcu

Wiosną tego roku stowarzyszenie wystąpiło z wnioskiem do amerykańskiej fundacji o przyznanie grantu na projekt  mający na celu przywrócenie zieleni wg pierwotnych założeń przestrzennych Nikiszowca. W ostatnich dniach września br. otrzymaliśmy wiadomość o przyznaniu dotacji.

W piątek 7 listopada br.  nasze stowarzyszenie przystąpiło do nasadzeń drzew w centralnej części Nikiszowca. Zgodnie z zaleceniami Wojewódzkiego Konserwatora i za jego zezwoleniem posadzono 36 robinii akacjowych „Umbraculifera”. Drzewa maja obwód 12 – 14 cm,  wykształconą wysokość oraz koronę. Zostały zakupione w Szkółce Drzew i Krzewów Alicja i Janusz Szyca. (Robinia kulista to gatunek drzew pierwotnie rosnących, a wyciętych w roku 2011). Nieocenioną pomoc przy pracach ogrodowych udzielili nam pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy  nadzieję, że wprowadzona zieleń przysporzy mieszkańcom dobrego powietrza, upiększy rynek Nikiszowca, stworzy przyjazną przestrzeń, ożywi kamienny rynek i zabudowę z czerwonej cegły.

/ foto – tak jest; tak było/

SAMSUNG 104_3893

Back to Top